Duyurular

 

 

" ÖĞRETMENLERE ALAN SINAVININ DETAYLARI BURADA"

      Öğretmenler için 2013 KPSS’ de tarihi dönem başlıyor, ÖSYM tarihinde ilk defa öğretmenlere alan sınavı yapacak. Çanakkale ÖZBİLGİM KPSS Dershanesi, Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri içinALAN SINAVI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ düzenliyor. 

     25 Şubat 2013 (Pazartesi) Saat:14.00’te Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda Yediiklim Yayıncılığın Uzman Editörlerinden Sayın Bülent TANIK’IN katılımıyla gerçekleşecek seminerde, alan sınavına dair tüm soru ve sorunlarınızın yanıtını bulacaksınız.

 

 

Kariyer Günleri Eğitim Programı Gerçekleşti

Özbilgim Dershanesi önderliğinde, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı katkıları ile eğitim fakültesi öğrencilerine yönelik 2 günlük “ Kariyer Günleri” eğitim programı gerçekleştirildi.

Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gürsoy MERİÇ’ in açılış konuşmasını yaptığı eğitimlerin ilk konuğu, İnsan Kaynakları Uzmanı ve Kariyer Danışmanı Sultan ERKOÇ’du. ERKOÇ yoğunlukla eğitim fakültesi öğretmen adayı olan öğrencilere gelecek planları, karar mekanizmaları ve kariyer hedefleri konularında etkili bir sunum gerçekleştirdi. “Hedef Belirleme ve Kariyere Giden Yol ile Geleceğimizde KPSS ve Önemi” konularındaki eğitimleri öğretmen adayı olan 3 ve 4. Sınıf öğrencilerinin yoğun ilgisini çekti.

Kariyer günlerinin 2. günü konuğu ise Dünya Liderlik Gelişimi ve Kariyer Derneği Başkanı, Yaşar ATEŞSOY’du. ATEŞSOY öğrencilere “Etkili İletişim Teknikleri ve Eğitim Koçluğu” konularında etkin ve katılımcı bir eğitim gerçekleştirildi. ATEŞSOY iletişimin gücü ve doğru iletişim teknikleri ile koçluk kavramlarını bütünleştirerek öğretmen adayı olan öğrencilere, mesleki yaşamlarında, öğrencileri anlamaları için onlar gibi düşünmeleri gerektiğini, teknolojiyi ve çağı onlar gibi yorumlamaları gerektiğini vurguladı.

Eğitimler sonunda Yrd. Doç. Dr. Gürsoy Meriç tarafından eğitmenlere teşekkür belgeleri, Özbilgim Dershanesi adına Özlem YURTSEVEN tarafından plaket ve çiçek verilirken, KPSS’ye hazırlanan öğretmen adayı öğrencilere (yapılan çekilişle) Özbilgim Dershanesi KPSS hazırlık kursu indirim çekleri dağıtıldı.

çanakkale kpss